producent placów zabaw

Drewniane place zabaw – BLOG


 

Urządzenia na plac zabaw do zabawy w piasku

Urządzenia na plac zabaw do zabawy w piasku
2024-05-20

Plac zabaw to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zdolności motoryczne, kreatywność, a także wyobraźnię i nie powinno na nim zabraknąć piaskownicy. Jest ona świetnym elementem wyposażenia, które maluchy uwielbiają! Potrafią w niej siedzieć całą gromadką, wspólnie budować oraz tworzyć różnorodne budowle z piasku. Jednak czy piaskownica to jedyna konstrukcja zapewniająca taką zabawę? Nie! By uatrakcyjnić przedszkolny, miejski bądź prywatny wypoczynkowy plac zabaw przedstawimy dziś inne ciekawe sprzęty, które zapewnią wiele frajdy dzieciom!

Wybuduj nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Poznaj zestawy zabawowe kosmos!

Wybuduj nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Poznaj zestawy zabawowe kosmos!
2024-04-09

Czy jest coś bardziej fascynującego dla dzieci niż kosmos? Raczej nie… rakiety, łaziki, gwiazdy, planety – wszystkie te elementy pobudzają wyobraźnię. Każda pociecha marzy o ekscytującej podróży po wszechświecie, jednak jako rodzice nie musicie już teraz sięgać tylko po książki czy bajki science fiction, bowiem wybudowanie centrum dowodzenia jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. W dzisiejszym wpisie poznacie ciekawe zestawy zabawowe, które przeniosą dzieci w inny wymiar, dzięki nim możecie odmienić podwórko, przedszkolny plac zabaw czy ten miejski w kosmiczną krainę marzeń! 3…2…1… START!

Jak zwiększyć atrakcyjność osiedla? Wybuduj fantastyczny plac zabaw!

Jak zwiększyć atrakcyjność osiedla? Wybuduj fantastyczny plac zabaw!
2024-03-07

Piękne, nowo powstałe osiedla budynków mieszkalnych, aby przyciągnąć potencjalnych klientów, powinny posiadać też miejsca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Świetnym sposobem uatrakcyjnienia jest np. plac zabaw czy strefa fitness z urządzeniami do ćwiczeń. Rodziny z dziećmi bardzo często biorą ten aspekt pod uwagę podczas zakupu nieruchomości. Deweloperzy oferujący taką przestrzeń do wspólnej zabawy i spotkań dla mieszkańców osiedla stwarzają znacznie bardziej przyjazne środowisko do rozwoju oraz integracji. Dlaczego jeszcze zwiększenie atrakcyjności osiedla jest tak istotne i jakie korzyści może przynieść plac zabaw?

Elementy, których nie powinno zabraknąć na przedszkolnym placu zabaw

Elementy, których nie powinno zabraknąć na przedszkolnym placu zabaw
2024-02-02

Przedszkolny plac zabaw jest miejscem, gdzie pociechy spędzają wiele czasu, uczą się i rozwijają swoje umiejętności poprzez zabawę. Gdy tylko na dworze robi się ciepło, od razu słychać stamtąd radosne krzyki bawiących się dzieci. Jedne się huśtają, zjeżdżają na zjeżdżalni, a inne wolą wspinać się po drążkach czy kręcić na karuzeli. Aby jednak zapewnić im jak najlepsze warunki do aktywności fizycznej, społecznej i kreatywnej, niezbędne jest wyposażenie placu w inne przydatne elementy. Zaraz dowiecie się, których akcesoriów nie powinno zabraknąć na przedszkolnym obiekcie.

Wybór najlepszych nawierzchni dla placów zabaw

Wybór najlepszych nawierzchni dla placów zabaw
2024-01-11

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas projektowania placu zabaw jest troska o bezpieczeństwo dzieci. Zastosowanie bezawaryjnych urządzeń z atestem, a także wybranie odpowiednich nawierzchni to jedne z kluczowych aspektów. Biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych opcji, projektanci mają okazję tworzyć unikalne, a do tego bezpieczne przestrzenie, które staną się ulubionym miejscem zabaw. Dzisiaj skupimy się na tajnikach wyboru najlepszego podłoża, które sprawi, że przedszkolny, szkolny lub też znajdujący się w parku plac będzie przestrzenią pełną radości dla najmłodszych.

Radość z bujania – sprężynowe bujaki dla dzieci

Radość z bujania – sprężynowe bujaki dla dzieci
2023-12-06

Place zabaw to miejsca, gdzie dzieci odkrywają magię swobodnej rozrywki i rozwijają swoje umiejętności poprzez interakcję z rówieśnikami. Miejski, przedszkolny czy ten przydomowy… Każdy z nich wyposażony jest w różnorodne konstrukcje: karuzele, piaskownice, tablice edukacyjne, domki drewniane czy huśtawki. Są również inne ciekawe elementy, w które warto wyposażyć tę przestrzeń, m.in. sprężynowe bujaki. To właśnie one, zachęcają do bujania i czerpania z nich ogromu radości. W dzisiejszym wpisie poznacie te bajeczne konstrukcje, na widok których dziecięce serca biją mocniej.

Tablice edukacyjne na plac zabaw – przedszkolaki je uwielbiają!

Tablice edukacyjne na plac zabaw – przedszkolaki je uwielbiają!
2023-11-02

Oprócz zjeżdżalni, huśtawek, piaskownicy czy karuzeli na przedszkolnych placach zabaw warto zamontować również urządzenia edukacyjne. To nie tylko kolorowe elementy ozdobne, które przedszkolaki uwielbiają, ale również skarbnice wiedzy. Dzięki nim nauka staje się fascynującą przygodą, a plac zabaw miejscem do rozwijania różnych umiejętności, kreatywności, a także tak ważnych w dzisiejszych czasach społecznych relacji. W tym wpisie przedstawimy parę ciekawych tablic, abyście mogli zobaczyć, jak różnorodne i inspirujące są te urządzenia.

W zdrowym ciele zdrowy duch – ścieżki i tory przeszkód na placu zabaw dla dzieci

W zdrowym ciele zdrowy duch – ścieżki i tory przeszkód na placu zabaw dla dzieci
2023-10-05

Ruch to zdrowie! To hasło od lat towarzyszy nam w codziennym życiu, ale szczególnie ważne jest w kontekście naszych pociech. W dobie smartfonów i komputerów nakłonienie dzieci do aktywności fizycznej nie jest łatwym zadaniem, gdyż wolą one spędzać czas na grze online bądź przed ekranem telewizorów. Jak to zmienić?

Wypromuj swój plac zabaw grą miejską dla najmłodszych!

Wypromuj swój plac zabaw grą miejską dla najmłodszych!
2023-08-16

Chcesz, by dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu? Grunt to pokazać im, jakie to może być fajne! Ostatnimi czasy popularne stają się gry miejskie. To rodzaj zabawy polegający na wykonywaniu określonych zadań w obszarze danego miasta. Oczywiście można to nieco zmodyfikować, ograniczając teren wyłącznie do placu zabaw. Zainteresowany? Zobacz, jak zorganizować dla dzieci prostą, lecz porywającą formę rozrywki — spraw, że Twój plac zabaw zostanie zauważony!

Przekształć drewniany plac zabaw w krainę marzeń…

Przekształć drewniany plac zabaw w krainę marzeń…
2023-07-25

Ahoj, kapitanie! Rzekł marynarz, stojąc przy balustradzie drewnianego statku. A może to nie do końca był statek…? Zastanawiałeś się kiedyś, jak stworzyć dziecku klimatyczne, tematyczne miejsce do zabawy, które pozwoli mu spełnić senne marzenia? My także. I wiesz co? Magicznym składnikiem była tu wyobraźnia.

Drewniane place zabaw – bezpieczna alternatywa dla dzieci

Drewniane place zabaw – bezpieczna alternatywa dla dzieci
2023-06-20

Publiczne drewniane place zabaw to doskonały sposób na zorganizowanie aktywności outdoorowych dla dzieci, zapewniający im bezpieczną formę rozrywki. Jednak tego typu urządzenia muszą spełniać konkretne warunki i normy, aby zostały dopuszczone do użytku. O jakich wytycznych mowa? I dlaczego w ogóle place zabaw są takie ważne? Sprawdźmy! 

Atestowany plac zabaw – podstawa bezpiecznej zabawy

Atestowany plac zabaw – podstawa bezpiecznej zabawy
2023-05-23

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze dla wszystkich troskliwych rodziców. Musi być ono zapewnione także podczas zabawy. Jeśli więc planujemy stworzenie placu zabaw, zawsze należy wybierać certyfikowane urządzenia, a także stosować się do wszelkich norm dotyczących tych przestrzeni. Tak można zyskać zaufanie rodziców i zadowolenie maluchów, które będą bawić się na bezpiecznym placu. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, dlaczego tak ważne jest, by tego rodzaju miejsca spełniały wspomniane normy.

Cechy wyposażenia publicznego placu zabaw

Cechy wyposażenia publicznego placu zabaw
2023-04-06

Gdy rozpoczyna się wiosna, jednym z ulubionych miejsc wielu dzieci staje się plac zabaw. Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń może bowiem zająć maluchy na długi czas, co cieszy zarówno je, jak i ich rodziców. Fakt, że pociecha spędza aktywnie czas na świeżym powietrzu, jest powodem do zadowolenia, gdyż ruch jest bardzo ważny w rozwoju dziecka. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, jakie cechy powinno spełniać wyposażenie placu zabaw. Warto zwrócić na nie uwagę przy zagospodarowaniu takiej przestrzeni.