producent placów zabaw

Drewniane place zabaw – BLOG


 

Wypromuj swój plac zabaw grą miejską dla najmłodszych!
2023-08-16

Wypromuj swój plac zabaw grą miejską dla najmłodszych!

 

Dzieci bawiące się na placu zabaw

 

Chcesz, by dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu? Grunt to pokazać im, jakie to może być fajne! Ostatnimi czasy popularne stają się gry miejskie. To rodzaj zabawy polegający na wykonywaniu określonych zadań w obszarze danego miasta. Oczywiście można to nieco zmodyfikować, ograniczając teren wyłącznie do placu zabaw. Zainteresowany? Zobacz, jak zorganizować dla dzieci prostą, lecz porywającą formę rozrywki — spraw, że Twój plac zabaw zostanie zauważony!

 

Jak z placu zabaw zrobić obszar misji?

Standardowe place zabaw mogą być nudne. Ale spokojnie. Jeśli drzemie w Tobie choć nutka kreatywności, pomożemy Ci stworzyć plac, który skradnie serca dzieci i ich rodziców. Oto przepis na fantastyczną rozrywkę!

 

1. Przygotuj plac zabaw

Wyposażenie placu zabaw to podstawa. Jeśli dopiero planujesz jego budowę lub chcesz zgłosić pomysł np. do Budżetu Obywatelskiego, jesteś na wygranej pozycji. Możesz wówczas zaaranżować plac tak, aby w pełni wpasował się do gry miejskiej. Ale bez obaw — jeśli plac już stoi, wciąż możesz skorzystać z pomysłu urozmaicenia dzieciom rozrywki.

 

Polecane wyposażenie:

Ścieżka zdrowia

 

2. Stwórz listę zadań

Wykorzystując dostępne wyposażenie placu zabaw, możesz stworzyć listę zadań adekwatną do wieku użytkowników. Oto kilka przykładowych scenariuszy.

 

  • Poszukiwacz skarbów (dla starszych dzieci)

Przed laty piraci ukryli drogocenny skarb. Znajdź prowadzącą do niego mapę!

Przygotuj karteczki z krótkimi, logicznymi zagadkami. Ukryj je w losowym miejscu na placu zabaw. Za każdą rozwikłaną zagadkę wręcz dziecku fragment mapy placu (wycięty z wydrukowanej kartki). Na ostatnim fragmencie powinno być zaznaczone miejsce ukrycia skarbu — najlepszą opcją będzie piaskownica. Skarb (np. cukierki) najlepiej ukryć w pojemniku lub słoiku.

 

 

  • Śladami Lary Croft (dla młodszych i starszych dzieci)

Znana archeolog ma kłopoty. Ruszaj, by jej pomóc!


Wykorzystując elementy ścieżki zdrowia, stwórz dziecku tor przeszkód. W zależności od wieku użytkownika możesz uwzględnić mniej lub więcej wyzwań. Głównym zadaniem będzie kolejno pokonanie wszystkich przeszkód.

 

 

  • 112 — zespół ratunkowy (dla młodszych i starszych dzieci)

Na placu zabaw doszło do wypadku. Wszystkie ręce na pokład!

Posiadasz już na swoim placu zabaw pojazdy służb ratunkowych? Nadaj każdemu dziecku ważną rolę: strażaka, policjanta lub ratownika medycznego. Wytłumacz dzieciom, czym zajmują się osoby w wymienionych zawodach oraz co one będą musiały zrobić w tym zadaniu. Niech każde z nich zacznie zabawę w odpowiednim dla ich roli pojeździe, a gdy zawyje alarm, niech ruszą ratować plac zabaw! Zadania można urozmaicić elementami ze ścieżki zdrowia.

 

Autko straż pożarna na plac zabaw

 

Wiesz już, jak sprawić, aby Twój plac zabaw cieszył się popularnością? To tylko przedsmak tego, co sam jesteś w stanie wymyślić! Koniecznie sprawdź wszystkie dostępne w naszym sklepie elementy na plac zabaw, a pomysł sam się nasunie. Udanej zabawy!